Haberler

May 21, 2021

6063 Alüminyum Profiller Standardı

hakkında en son şirket haberleri 6063 Alüminyum Profiller Standardı  0

 

6063 alüminyum alaşımı, alüminyum kapı, pencere ve giydirme cephe yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır.Kapı, pencere ve giydirme cephelerin yüksek rüzgar basıncı direncine, montaj performansına, korozyon direncine ve dekorasyon performansına sahip olmasını sağlamak için alüminyum alaşımlı profillerin kapsamlı performans gereksinimleri, endüstri Profil standartlarından çok daha yüksektir.Al-Mg-Si serisi alaşımına aittir ve özellikle inşaat sektöründe bu alaşımdan ayrılamaz çok geniş bir uygulama alanına sahiptir.En umut verici alaşımdır.İyi korozyon direnci, mükemmel kaynaklanabilirlik, iyi soğuk işlenebilirlik ve orta mukavemet.

 

 

① Alüminyum alaşımlı malzeme.Ana alaşım elementleri, mükemmel işleme özelliklerine, mükemmel kaynaklanabilirliğe, ekstrüde edilebilirliğe ve elektrokaplama özelliklerine, iyi korozyon direncine, tokluğa, kolay cilalamaya, renkli filme ve tipik Ekstrüde alaşım olan mükemmel anotlama etkilerine sahip olan magnezyum ve silikondur.6063 alüminyum alaşımlı profiller, iyi plastisiteleri, orta derecede ısıl işlem mukavemetleri, iyi kaynak performansları ve eloksal işleminden sonra muhteşem yüzey renkleri nedeniyle inşaat profillerinde, sulama borularında, araçlarda, banklarda, mobilyalarda vb.Asansörler, çitler vb. için kullanılan borular, çubuklar ve profiller.

 

② Düşük alaşımlı Al-Mg-Si serisi yüksek plastik alaşımdır.Birçok değerli özelliğe sahiptir:
1. Isıl işlemle güçlendirilmiş, yüksek darbe tokluğu, çentiklere karşı duyarsız.
2. İyi bir termoplastisite ile, karmaşık yapılı, ince duvarlı ve yüksek hızda içi boş çeşitli şekillerde ekstrüde edilebilir veya karmaşık dövme parçalar halinde dövülebilir.Söndürme sıcaklığı aralığı geniştir ve söndürme hassasiyeti düşüktür.Ekstrüzyon ve dövme kalıptan çıkarma işleminden sonra, sıcaklık söndürme sıcaklığından daha yüksek olduğu sürece, su püskürtme veya nüfuz etme ile söndürülebilir.İnce duvarlı parçalar (δ<3mm) ayrıca rüzgarla su verilebilir.
3. Mükemmel kaynak performansı ve korozyon direnci, stres korozyonu çatlama eğilimi yok.Isıl işlem görebilen alüminyum alaşımları arasında Al-Mg-Si serisi alaşım, gerilim korozyon çatlaması olmayan tek alaşımdır.
4. İşlemeden sonra, yüzey çok pürüzsüz ve anodize edilmesi ve renklendirilmesi kolaydır.Dezavantajı ise, söndürmeden sonra, bir süre oda sıcaklığında park edilirse, eskimenin dayanım üzerinde olumsuz bir etkisi olacaktır (park etme etkisi).

 

hakkında en son şirket haberleri 6063 Alüminyum Profiller Standardı  1


Ürün Kullanımı:


1. Şerit uygulaması dekorasyon, paketleme, inşaat, ulaşım, elektronik, havacılık, uzay, silah ve diğer sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.


2. Havacılık alüminyumu, uçak kaplamaları, gövde çerçeveleri, kirişler, rotorlar, pervaneler, yakıt tankları, dış cephe kaplaması ve iniş takımı sütunlarının yanı sıra roket dövme halkaları, uzay aracı dış cephe kaplaması vb. yapmak için kullanılır.


3. Taşıma amaçlı alüminyum malzemeler, otomobillerin gövde yapı malzemelerinde, metro vagonlarında, vagonlarda, yüksek hızlı binek otomobillerde, kapı ve pencerelerde, raflarda, otomobil motor parçalarında, klimalarda, radyatörlerde, gövde panellerinde, tekerleklerde ve deniz araçlarında kullanılmaktadır. malzemeler.


4. Ambalaj için alüminyum malzemeler Tamamen alüminyum kolay açılır kutular, çoğunlukla kutu, kapak, şişe, fıçı ve ambalaj folyosu yapmak için ince levhalar ve folyolar şeklinde metal ambalaj malzemeleri olarak kullanılır.İçecek, gıda, kozmetik, ilaç, sigara ve endüstriyel ürünlerin paketlenmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.


5. Baskı için alüminyum malzemeler çoğunlukla PS klişeler yapmak için kullanılır ve alüminyum bazlı PS klişeler, otomatik klişe yapımı ve baskısı için baskı endüstrisinde yeni bir malzeme türüdür.


6. Mimari dekorasyon için alüminyum.Alüminyum alaşımı, iyi korozyon direnci, yeterli mukavemeti, mükemmel proses performansı ve kaynak performansı nedeniyle bina çerçevelerinde, kapı ve pencerelerde, asma tavanlarda, dekoratif yüzeylerde vb. yaygın olarak kullanılmaktadır.Çeşitli mimari kapı ve pencereler, giydirme cepheler için alüminyum profiller, alüminyum giydirme cephe panelleri, profilli paneller, baklavalı paneller, renk kaplı alüminyum paneller vb.


7. Elektronik cihazlar için alüminyum malzemeler, temel olarak baralar, havai teller, iletkenler, elektrikli bileşenler, buzdolapları, klimalar ve kablolar gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.Özellikler: yuvarlak çubuk, kare çubuk.

 

hakkında en son şirket haberleri 6063 Alüminyum Profiller Standardı  2hakkında en son şirket haberleri 6063 Alüminyum Profiller Standardı  3hakkında en son şirket haberleri 6063 Alüminyum Profiller Standardı  4

 

İletişim bilgileri